Jak nałóg wpływa na życie?

Niemal każdy nałóg swój początek znajduje w przyjemnej rozrywce. Na początku palimy papierosy, pijemy alkohol czy bierzemy narkotyki po to, by odrobinę oderwać się od codzienności i poprawić sobie humor. Z tego samego powodu sięgamy też po wiele innych, rozrywkowych czynności, które z czasem mogą stać się naszym uzależnieniem.

Dlaczego tak ważne jest, by tego unikać? Jak nałóg może wpływać na nasze życie? Najczęściej mówi się o destrukcyjnym wpływie uzależnień na zdrowie osoby uzależnionej. Nie da się ukryć, że nadużywanie jakichkolwiek środków chemicznych często prowadzi do wyniszczenia organizmu. Skutki korzystania z używek mogą objawiać się na różny sposób, w zależności od danej substancji.

Nie należy jednak zapominać, że uzależnienia mają również znaczący wpływ na nasze zachowania społeczne. Mogą powodować kłopoty w pracy oraz w życiu rodzinnym. Nałogi nad wyraz często prowadzą do rozpadu związku lub zaburzeń relacji z bliskimi.

Warto również wspomnieć o tym, że uzależnienie może powodować zachowania, na które nie zdecydowalibyśmy się w sytuacji, w której kierowała by nami wyłącznie własna wola. Statystyki dowodzą, że to właśnie nałogi często stanowią podstawę dla zachowań o charakterze kryminogennym.

www.yekaterina.pl www.art-dance-ekg.com